Technické vybavení ateliéru

Níže naleznete podrobnosti technického vybavení ateliéru, které je k dispozici, popři. lze domluvit zapůjčení / pronájem.

Fstudio Q-400

Studiový blesk s rychlým časem dobíjení

V ceně pronájmu studia.

Tato řada zábleskových světel se vyznačuje extrémně krátkým časem potřebným pro dobití kondenzátorů (na plný výkon se světlo dobije do 0,5 s). Díky tomu máte světlo vždy v pohotovsti pro další snímek. Vhodné pro fotografy, kteří preferují dynamický styl fotografování, kdy za krátký čas, potřebujete pořídit větší množství snímků (např. fotografování dětí, rychle pózující modelky, pohyb). Kromě tohoto vyniká světlo také velice krátkou dobou záblesku, díky tomu budou Vaše fotografie čistší a ostřejší.

Další výhodou je regulace pilotní lampy odděleně od síly záblesku. Standardem u této série světel je automatické vybití kondenzátorů při snížení síly záblesku. Na zadní straně blesku najdete zeleně podsvícený display, který zobrazuje hodnotu na kterou je nastaven záblesk nebo pilotní lampa v rozmezí 0-6 (rozsah 6 clonových čísel). Záblesk má u nás nejrozšířenější bajonet Bowens pro upevnění příslušenství, díky tomu je použitelný s široku škálou příslušenství které také najdete v naší nabídce.

Fomei Digital PRO X 700

V ceně pronájmu studia.

Rychlý a bezpečný

Unikátní rychlé časy nabití blesku umožňují používat systém Pro X i v průmyslovém odvětví 3D fotografie. Vestavěný teploměr zahřátí elektroniky blesku dodá jistotu při náročných fotografických projektech.

Chytrý a přehledný

Všechna světla Pro X disponují stejným ovládacím rozhraním a stejnými funkcemi. Ovládání je tedy po zaučení maximálně intuitivní a snadné. Blesk na LCD displeji umí zobrazit počet celkových záblesků výbojky a jeho aktuální teplotu.

 

Univerzální a bytelný

Všichni, kdo pracují se stropními systémy ocení variabilní konstrukci světla, která umožňuje výměnu držadla za uchycení na stojan. Díky tomu je LCD panel otočen vždy tak, aby byl displej snadno čitelný.

Tělo blesku je vyrobeno z kovové slitiny, včetně bajonetu pro upevnění příslušenství. Skleněný kryt výbojky ochrání výbojku během transportu a upevňování příslušenství a zároveň zamezí poranění při prasknutí opotřebované pilotní žárovky. Uchycovací kloub na stojan je také vyroben z kovu, těžké softboxy a další modifikátory tedy nejsou pro Pro X překážkou.

Fomei Digitalis Pro S600 DC

V ceně pronájmu studia.

Neřešte kabely, zmražte pohyb, tvořte sekvence, ve studiu i mimo něj.
Studiový blesk s funkcí STROBO je napájený vestavěným výměnným Li-Ion akumulátorem. Pilotka je řešena 2,5W LED diodou.
S plně nabitým akumulátorem lze docílit od 400 do 4000 záblesků podle nastaveného výkonu. Díky typizovanému bajonetu Bowens lze na blesk aplikovat širokou škálu reflektorů a softboxů.
Zapomeňte na rozmotávání kabelů a tahání prodlužovaček. Stačí zapojit přijímač, zapnout blesk a fotit.

 

Fstudio LED-1500dp

Profesionální trvalé světlo s bajonetem Bowens a možností nastavení barevné teploty

K zapůjčení za jednorázový poplatek 500 Kč v rámci pronájmu.

VIDEO světlo

Světlo je osazeno 150W multi-LED panelem o max svítivosti 15000Lm (ekvivalent cca 1500W halogenová žárovka). Samotný LED panel se pak skládá ze čtyř výkonných LED diod s vysokým CRI-index barevného podání (polovina s teplotou světla 3200 a druhá s 7500K), díky mikropočítači lze stmíváním jedné či druhé poloviny plynule dosáhnout barevné teploty 3200-7500K. Světlo lze ztlumit v 10 krocích až na nulovou svítivost, což je zobrazováno na červeně podsvíceném displeji ovládacího panelu. Životnost LED panelu je 30.000 hodin. LED-panel je osazen na masivním hliníkovém chladiči, který je ze světla dochlazován tichým ventilátorem.

Světlo lze ovládat 16ti kanálovým dálkovým ovládáním, které je součástí balení. Jedním dálkovým ovladačem tak můžete ovládat až 16 světel nezávisle na sobě. Součástí balení je také standardní deštníkový reflektor s odnímatelným difuzérem. Standardní reflektor nebo jiné atelierové příslušenství (jako naříklad soxtboxy, beautydishe, klapky atd.) se na světlo připevňuje, podobně jako u záblesků, pomocí standardního bajonetu bowens.

Světlo disponuje duálním napájením, lze ho tak připojit k el. síti 230V nebo napájet z baterie (není součástí balení, lze zakoupit v našem obchodě)

Tento typ světla je vhodný nejen pro focení a video v atelierech, ale i pro dosvícení v exterierech a interierech, kde není na první pohled zřejmá barevná teplota osvětlení. Je přímo ideální při svatbách, firemních foceních nebo např. při focení novorozenců.

Falcon Eyes FL-554 trvalé denní světlo 4x55W

K zapůjčení za jednorázový poplatek 500 Kč/ks v rámci pronájmu. K dispozici 2ks.

Charakteristika:
Tato spolehlivá zářivka poskytuje trvalé osvětlení a je ideální pro digitální i analogovou fotografii.
Barevná teplota světla je 5300° K (denní světlo).
Světlo je směrováno čtyřmi kovově stříbrnými nastavitelnými reflektory.
Trvalé světlo může být upevněno jak horizontálně, tak i vertikálně na čep stativu pro záblesková světla.

Příslušenství pro světla

Softboxy 2x 60x90cm včetně voštin Obdélníkový softbox s kvalitní stříbrnou-odraznou plochou unvitř, kromě vnější rozptylky je vybaven i vnitřním difuzérem, díky kterému vydává maximálně změkčené světlo. Softbox má bajonet otočný o 360 stupňů, typ Bowens s kterým je nasazení na zábleskové světlo velmi jednoduché. Na suchý zip podél okraje softboxu se dá nasadit voština.

Octagon 1x 140cm Osmihranný softbox s kvalitní stříbrnou-odraznou plochou unvitř a suchým zipem po obvodu, pro nalepení voštiny. Kromě vnější rozptylky je vybaven i vnitřním difuzérem, díky kterému vydává maximálně změkčené světlo. Softbox má bajonet otočný o 360 stupňů, typ Bowens s kterým je nasazení na zábleskové světlo velmi jednoduché. Octagonální softboxy se používají především v portrétní fotografii(v kominaci s hlavním světlem), kde díky jejich tvaru vzniká v očích foceného kruhový odlesk.

Octagon 1x 80cm. Osmihranný softbox s kvalitní stříbrnou-odraznou plochou unvitř, kromě vnější rozptylky je vybaven i vnitřním difuzérem, díky kterému vydává maximálně změkčené světlo. Softbox má bajonet otočný o 360 stupňů, typ Bowens s kterým je nasazení na zábleskové světlo velmi jednoduché. Octagonální softboxy se používají především v portrétní fotografii(v kominaci s hlavním světlem), kde díky jejich tvaru vzniká v očích foceného kruhový odlesk.

Stripbox 2×40×180, obdélníkový, podlouhlý softbox se stříbrnou-odraznou plochou unvitř, kromě vnější rozptylky je vybaven i vnitřním difuzérem, díky kterému vydává maximálně změkčené světlo. Softbox má bajonet otočný o 360 stupňů, typ Bowens s kterým je nasazení na zábleskové světlo velmi jednoduché. Na suchý zip podél okraje softboxu se dá nasadit voština.
Stripboxy mají své využití především v produktové fotografii, kde je potřeba podlouhlý zdroj světla kvůli odleskům.

Rychloskládací stripbox Fstudio V-30x120cm s voštinou

Rychloskládací stripbox Fstudio V 22×90 cm

Beauty Dish 1x70cm jsou využívány nejčastěji v portrétní a modelingové fotografii právě pro své kontrastní a jiskřivé světlo, kontrast je někde mezi softboxem a reflektorem. Reflektor vytváří rovnoměrný proud světla bez přepalu (hot spot) v prostředku světelného paprsku. Nejlepší efekt je vidět, pokud je Beauty Dish blízko fotografovaného subjektu. S narůstající vzdáleností jeho efekt mizí. K reflektoru je přibalen voštinový filtr, který proud světla ještě více usměrní a do snímku vnese více kontrastu.

Fotografické deštníky

difuzní bíly – 80 cm

stříbrný – 153 cm

Parabola 190 cm (stříbrná s difuzní vrstvou)

Odrazové desky

110 cm, 190 cm

2x polystyrenové desky 160×240 cm (bílá/černá)

Studiový ventilátor

Profesionální studiový ventilátor s regulací průtoku vzduchu. Ventilátor lze nasadit na klasický studiový stativ s 1/4 hlavou. Plynulá regulace pomocí ovládání. Přesné směrování vzduchu pomocí nástavce na ventilátoru, díky tomu lze dosáhnout na fotografiích efektu rozevlátých vlasů přesně dle Vašich představ Technická specifikace:

* výkon 120W
* max. otáčky 2600 min
* max. průtok vzduchu 5.5m2/min
* hlučnost <72dB
* hmotnost 4kg
* rozměry 34x24x16cm

Mlhovač ADJ VF1300

K zapůjčení za jednorázový poplatek 100kč.

Kompaktní, 1300W mobilní výrobník mlhy. Skvělé řešení pro mobilní baviče, malé noční kluby a bary, kterým dodá atmosféru, a umožní zobrazení paprsků a speciálních efektů z osvětlovací techniky. VF1300 je vybaven vysoce účinným topným prvkem, který rychle zahřeje mlhovou kapalinu. Je vybaven 2,3 litrovou externí nádrží na mlhovou kapalinu, má kontrolu úrovně kapaliny, je vybaven dálkovým ovládáním a používá mlhovou kapalinu na vodním základě. VF1300 nabízí i elektronické termo snímání (ETS) pro zajištění optimální úrovně ohřevu a snímač vypnutí v případě nízkého objemu kapaliny, za účelem ochrany čerpadla. Bezdrátové ovládání je součástí balení.

BeamZ B500

K zapůjčení za jednorázový poplatek 100kč.

Výrobník bublin.

V případě dalších dotazů či zájmu o pronájem nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře.